Energieverspilling ICT tegengaan
LEAP (Lower Energy Acceleration Program) heeft als doel om energiebesparing te realiseren binnen de afdeling ICT en haar datacenters en zodoende sneller in de richting van een duurzame digitale economie te bewegen.
Oorspronkelijk gaf Marjolein Bot tijdens een Amsterdam Economic Board-bijeenkomst het startschot voor LEAP, waar toenmalig commercieel directeur André van den Berg van Royal Schiphol Group direct enthousiast van werd.
Iedereen wil energie besparen
Uiteindelijk kwam het LEAP-project terecht bij Mark Spronk, senior projectmanager op de IT-afdeling van Schiphol. Als betrokkene bij diverse duurzaamheidsinitiatieven van Schiphol op het gebied van IT is hij naar eigen net zo enthousiast over het project als van den Berg destijds was.
“Als je kijkt naar het totale plaatje, dan draagt het energieverbruik van IT natuurlijk niet bijzonder veel bij aan de verduurzaming van Schiphol, maar het gaat om het eindresultaat. Wij zijn zeer enthousiast over het realiseren van energiebesparing en daarom moeten we dit soort stappen gewoon zetten”, vertelt Spronk.